Vozol orijinallik sorgulama, alınan ürünün orijinal olup olmadığının kesin olarak öğrenilmesini sağlar. Ülkemizde sahte Vozol’ların yaygın olması, orijinallik sorgulaması yapılmasını adeta zorunlu kılmaktadır. Yazımızın devamında bu işlemin nasıl yapılacağına dair merak edilen detayları bulabilirsiniz.

Sahte Vozol’lar, hem içim deneyiminin keyifsiz hale gelmesine neden olur hem de insan sağlığını direkt olarak tehdit eder. Sahte ürünlerde likidin hızlı şekilde bitmesi, coil yanması, likit sızması gibi sorunlar yaygındır. Ayrıca içerisindeki likit orijinal değildir ve insan sağlığı için risk oluşturur. Bu yüzden kullanıcıların orijinal Vozol kullanmaya dikkat etmesi gerekir.

Orijinal Vozol Nasıl Anlaşılır?

Orijinal VOZOL, ancak yapılan sorgulama ile anlaşılır. Bunun haricindeki hiçbir yöntem kesin olarak işe yaramaz. Zira sahte ürün ile orijinal olanın görüntüsü, boyutu, şekli ve hatta ağırlığı dahi aynıdır. Dolayısıyla dışarıdan bakarak ve fiziksel özelliklerine odaklanarak bu ürünün sahte olup olmadığının anlaşılması mümkün değildir.

Buradaki bir diğer önemli nokta ise duman yoğunluğu ve aromadır. Sahte ürünlerin duman yoğunluğu ve aroma açısından başarısız olduğu bilinir. Ancak bunu fark etmek de kolay değildir. Özellikle ilk anda fark edilmesi çok zordur.

Bütün bunlar dikkate alındığında, ürünün orijinal olup olmadığının kesin olarak ortaya konması için sorgulama yapılması gerekir.

Vozol Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vozol orijinallik sorgulama, bu ürünü uzun zamandır kullanan kişilerin neredeyse tamamının bildiği, basit bir işlemdir. Sorgulama yapabilmek için iki farklı yöntem vardır. Bunlar; QR kod ile sorgulama ve markanın kendi sitesinden yapılan sorgulamadır.

1 – Vozol QR Kod Sorgulama

QR kod ile sorgulama son derece kolaydır ve hızlı bir şekilde sonuç verir. Bu işlem için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İlk olarak ürünün kutusunda bulunan QR kod bulunur. Eğer kutu üzerinde bandrol var ise bandrol kaldırılır ve altındaki kod üzerinden sorgulama yapılır.
  • Telefondan QR kod okuyucu açılır.
  • Kutuda bulunan QR kod okutulur.
  • Uygulamanın açtığı siteye girilir.
  • Ekranda, sorgulama sayfası ve ilgili bölümde uzun bir kodun yazılı olduğu görülecektir.
  • Verify butonuna basılarak işlem yapılır. Ekranda ürünün orijinal ya da sahte olduğu gözükecektir.

QR sorgulama ile uygulama siteye yönlendirme yapmazsa da ürünün sahte olduğu anlaşılır. Zira orijinal ürünlerde bu yönlendirme yapılmaktadır.

Son zamanlarda popüler olan Vozol Vista 20000 modeli ilginizi çekebilir.

2 – Vozoltech Orijinal Ürün Sorgulama

Bir diğer Vozol orijinallik sorgulama ise kutuların üzerinde yer alan güvenlik kodu ile yapılır. Bu işlem için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İlk olarak kutunun üzerindeki güvenlik kodu bulunur. Bu kod için de bandrolün kaldırılması gerekir.
  • Güvenlik kodunun bulunmasından sonra Vozol’un resmi web sitesine girilir. Site adresi; vozoltech.com şeklindedir.
  • Sitedeyken Product sekmesine gelinir ve açılan ekrandan Verify butonuna basılır.
  • Yeni sayfadaki ilgili bölüme güvenlik kodu girilir ve sonrasında tekrarda Verify butonuna basılır. Böylece sorgulama tamamlanır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.